CAN DOSTLARA DESTEK

CAN DOSTLARA DESTEK

28 Aralık 2020 Kapalı Yazar: guvenuzman

Antalya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı her hafta sonu dâhil haftanın 7 günü sokakta yaşayan hayvanları besliyor.

Belediye ekipleri, başta kent parkları olmak üzere belli noktalara kedi ve köpekler için mama bırakıyor. Doğada yaşayan tüm canlılara yaz-kış gıda desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, salgın sürecinde ve sokağa çıkma yasağı kapsamında sokak hayvanlarını da unutmuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekipleri, doğal yaşam ortamlarında gıda sıkıntısı yaşamamaları için sokak hayvanlarına mama ve su desteği sağlıyor.


DÜZENLİ MAMA VE SU DESTEĞİ

Sokakta artık yiyeceklerle beslenen ancak bu süreçte yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan sevimli dostlarımız için Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarındaki çeşitli noktalara su kabı, mama ve beslenme odakları yerleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri her hafta sonu sokağa çıkma yasağında park, bahçe, barınak ve doğal yaşam ortamlarında yaşayan sokak ve yaban hayvanlarına gıda desteği veriyor. Ekipler kentin yaklaşık 60 farklı noktasında sevimli dostlara mama desteği götürüyor.